Глава 24
Черный список: предатели, ненавистники, антигерои

Что тут писать, вот они факты – программист Саша Цапко кинул меня на 15630 грн.

Орджонікідзевське відділення поліції Ленінського відділу поліції
ГУ НП України в Запорізькій області
69000, м. Запоріжжя, вул. Возз’єднання України, 32

Потерпілий:  Бодилюк Євген Олександрович
Зареєстрований за адресою: 69001, м. Запоріжжя,
вул. Чубаря (Паркова), буд. 10, кв. 25

ЗАЯВА
про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство)

Я, громадянин України, Бодилюк Євген Олександрович, 04 червня 1985 року народження, повідомляю наступне: 
Громадянин України Цапко Олександр Юрійович, 24 червня 1982 р.н., номер мобільного телефона: 0956800223, шляхом обману та зловживання довірою заволодів моїми грошима у сумі 15630 (п'ятнадцять тисяч шістсот тридцять) гривень, які були надані йому для розробки сайта – Довідника фірм м. Запоріжжя (ЦОД).  
Я, Бодилюк Євген Олександрович, у жовтні 2015 року на сайті для пошуку роботи work.ua знайшов програміста Цапко Олександра Юрійовича і домовився з ним про розробкусайта – Довідника фірм м. Запоріжжя (ЦОД). Я підготував технічне завдання, узгоджена сума оплати за розробку сайта – 23000 (двадцять три тисячі) гривень. Я займаюсь створенням та просуванням сайтів у ТОП-10.
Я заплатив Цапко О.Ю. 4000 (чотири тисячі) гривень перед початком робіт в кінці жовтня 2015 року. В листопаді 2015 року я потрапив у лікарню. На початку грудня, після виписки з лікарні, я подзвонив Цапко О.Ю. У телефонній розмові він почав вимагати гроші за роботу у сумі 8000 (восьми тисяч) гривень. Я попросив його почекати, адже таких грошей на той час не мав. Я сказав, що сплачу вказану суму після того, як продам власний фотоапарат за 7000 грн. Але Цапко О.Ю. не погодився. Тому я пішов на компроміс та взяв у банку кредит у сумі 8000 (восьми тисяч) гривень, які передав Цапко О.Ю. під розписку (копію розписки додаю). 
Через декілька тижнів Цапко О.Ю. подзвонив мені та знову став вимагати гроші, хоча, за усною домовленістю, він повинен був спочатку зробити сайт, щоб отримати інші 50% узгодженої суми. Цапко О.Ю. у телефонній розмові зазначив про, начебто, необхідність проведення лікування сина, який потрапив до лікарні з гострим отруєнням шлунку. Я, як людина добра та чуйна, спочатку передав йому 2000 (дві тисячі) гривень, а потім ще 1000 (одну тисячу) гривень, чим значно допоміг в одужанні його сина.
На початку січня 2016 року я знову пішов на компроміс та дозволив Цапко О.Ю., крім роботи над моїм сайтом, займатися й іншою роботою, так як розумів, що передані мною гроші він витратив, а жити йому та його сім’ї за щось треба. В кінці січня 2016 року я заборонив Цапко О.Ю. займатися іншою роботою, робити тільки ЦОД.
Цапко О.Ю. пообіцяв, що до кінця лютого 2016 року зробить прототип сайта і покаже його мені. 25 лютого 2016 року я почав наполегливо дзвонити Цапко О.Ю. на мобільний телефон, писати в соціальній мережі «Вконтакті», але він на зв’язок не виходив. Згодом я відправив йому СМС – повідомлення, висловлюючи власне незадоволення його шахрайськими діями. Цапко О.Ю. одразу передзвонив і повідомив, що знаходиться на курсах з підвищення кваліфікації у Києві. Я відповів, що йому не вірю і збираюсь подавати до поліції заяву про вчинення ним шахрайства.
На даний час, місце перебування або проживання Цапко О.Ю. мені невідоме. 
Зазначеними діями Цапко О.Ю. заподіяв мені значної майнової шкоди. Цапко О.Ю. незаконно заволодів моїми грошима у сумі 15630 (п’ятнадцять тисяч шістсот тридцять) гривень, тому що за кредит я був вимушений виплатити ще і відсотки. Крім того, на початку лютого 2016 року я перерахував Цапко О.Ю., за його проханням, 130 (сто тридцять) гривень на хостинг для сайта, так як вірив у його добропорядність.
Вважаю, що Цапко О.Ю., своїми діями свідомо склав у мене враження, що він кваліфікований програміст, але мав на меті лише домовитися зі мною про розробку сайта; розпочати роботу над сайтом для одержання грошових коштів; зникнути, отримавши від мене грошові кошти.
Впевнений, що діяння Цапко О.Ю. були умисні, мали корисливий мотив - заволодіти моїми грошима шляхом обману та зловживання моєю довірою, - такі діяння мають склад злочину, за який відповідно до ч. 1 ст. 190 КК України передбачена кримінальна відповідальність.

 Враховуючи викладене, відповідно до ч. 1 ст. 190 КК України, на основі ст., ст. 55, 56, 214 КПК України, -

ПРОШУ:

 1. Прийняти мою заяву про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України;
 2. Внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
 3. Невідкладно розпочати досудове розслідування, з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України;
 4. Визнати мене, Бодилюка Євгена Олександровича, потерпілим від кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України;
 5. Вручити мені пам'ятку про процесуальні права і обов'язки потерпілого;
 6. Повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і у передбачені законом строки про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування. 

Зі статтями 383 «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину», 384 «Завідомо неправдиве показання» Кримінального кодексу України, ознайомлений.

Додатки: 

 1. Розписка Цапко Олександра Юрійовича та копія його паспорта.«6» червня 2016 р.                                                                                      Є.О. Бодилюк

 

Слідчому судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя

Скаржник:        Бодилюк Євген Олександрович, 04.06.1985 р.н., зареєстрований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря (Паркова), буд. 10, кв. 25; засоби зв’язку: 099 259 43 02

Скарга
в порядку ст. 303 КПК України

Предметом даної скарги є незаконна бездіяльність начальника слідчого відділу Вознесенівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області щодо невнесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань після повідомлення про вчинення злочину.
Я, Бодилюк Євген Олександрович, 06.06.2016 звернувся до Вознесенівського відділення поліції Дніпровського ВП ГУ НП в Запорізькій області з заявою про вчинення кримінального правопорушення передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу України – шахрайство.
Громадянин України Цапко Олександр Юрійович, 24 червня 1982 р.н., шляхом обману та зловживання довірою заволодів моїми грошима у сумі 15630 (п'ятнадцять тисяч шістсот тридцять) гривень, які були надані йому для розробки сайта – Довідника фірм м. Запоріжжя (ЦОД).
Після отримання грошей Цапко О.Ю. перестав виходити зі мною на контакт. На даний час, місце перебування або проживання Цапко О.Ю. мені невідоме.
Вважаю, що Цапко О.Ю., своїми діями свідомо склав у мене враження, що він кваліфікований програміст, але мав на меті лише домовитися зі мною про розробку сайта; розпочати роботу над сайтом для одержання грошових коштів; зникнути, отримавши від мене грошові кошти.
Впевнений, що діяння Цапко О.Ю. були умисні, мали корисливий мотив - заволодіти моїми грошима шляхом обману та зловживання моєю довірою, - такі діяння мають склад злочину, за який відповідно до ч. 1 ст. 190 КК України передбачена кримінальна відповідальність.
Згідно вимог чинного кримінального процесуального кодексу, а саме статті 214 Кодексу, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Не зважаючи на те, що згідно статті 12 Закону України «Про звернення громадян», дія цього закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про доступ до судових рішень"Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", грубо порушуючи вимоги чинного кримінального процесуального законодавства, працівники поліції розглянули мою заяву про вчинення щодо мене злочину в порядку визначеному Законом України «Про звернення громадян» та в порядку Наказу МВС України «Про затвердження Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України», не зареєструвавши відомості щодо вчиненого відносно мене в ЄРДР.
Закон України «Про звернення громадян» не дає право розглядати заяви подані в порядку КПК України, а чинний КПК України не передбачає право слідчого, начальника слідчого відділу виносити листи з повідомленням про невнесення відомостей до ЄРДР.
Якщо посадові особи слідчого відділу переконані, що в діях Цапко О.Ю. відсутній склад кримінального правопорушення, згідно ст. 284 КПК України, слідчий повинен винести постанову про закриття кримінального провадження. При цьому, факт відсутності в діях особи ознак злочину встановлюється під час досудового розслідування після внесення відповідних відомостей до ЄРДР. Встановлення будь-яких обставин щодо змісту повідомлення про вчинення злочину поза досудовим розслідуванням – чинним КПК України не передбачано.
Стаття 214 КПК України вказує на те, що слідчий слідчого відділу зобов’язаний в будь-якому разі зареєструвати повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та внести відомості до ЄРДР. Слідчий не має законних підстав відмовити у реєстрації повідомлення в ЄРДР, навіть, якщо на його думку, таке повідомлення не свідчить про вчинення кримінального правопорушення.
При цьому, у відповідності до ч.5 ст. 214 КПК України до ЄРДР вносяться саме ті обставини, які були наведені заявником у своїй заяві про вчинення кримінального правопорушення. Як вбачається зі змісту моєї заяви від 06 червня 2016 р., в заяві ґрунтовно викладені обставини, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Згідно статті 303 Кримінального процесуального кодексу України, на досудовому провадженні в т.ч. може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно статті 304 Кримінального процесуального кодексу України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Я отримав дану відмову 04 липня 2016 р.
Згідно ст.306 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги.
Згідно ст.307 КПК України, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України, -

ПРОШУ СУД:
зобов’язати службових осіб Вознесенівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі моєї заяви від 06 червня 2016 року про вчинення кримінального правопорушення.
Додатки:

 1. заява про вчинення злочину від 06 червня 2016 року;
 2. лист Вознесенівського ВП  в Запорізькій області від № 8260/40/01/03-2016 від 02.07.2016
 3. заключення по матеріалам зареєстрованим в ЖЕУ № 11486 від 06.06.2016
 4. копія скарги з додатками.

 

06 червня 2016 року                                                                                             Є.О. Бодилюк

Я за эти два заявления 1100 грн. отдал юристам - 300 за заявление и 800 за жалобу.

решение суда

Переписка с Цапко через 2 дня после принятие судом решения о внесении дела в ЕРДР

На что обратить Внимание            мой профиль Вконтакте vk.com/jekaneostar

Евгений
Каста фаны НеоБога 

Кто такие Влади и Каста все знают, 
А НеоБога мало, мало кто понимает. 
Но Влади записал Дубликатор, 
Спалил нанобиокомп аматор. 
Теперь они через агентов за нео следят, 
Только нео нет, есть НеоБог, есть да не зря. 
Пишет НеоБог книгу План Победы, 
Чтоб избавить людей от большой беды: 
ЦРУ, жидов, масонов, долларового террора 
С нашей стороны Яндекс и ФСБ контр-контора 
Помогают Касте получать секрет-информацию, 
А те в текстах шифруют НеоБога как сенсацию, 
Абсолют, приколиста, мечтателя, гения. 
В «Механизме Иллюзий» палят имя Евгений. 
Что ребята проверили, что я не гомик? 
Не извращенец? А правда классный комик! 
С анекдотов моих вконтакте враги угорают, 
А НеоБога мало, мало кто понимает.

29.06.16

Александр
слушай, товарищ

мои друзья с тебя тупо ржут, когда пересылают мне твои сообщения и читают мои ответы

ты требования-то предъяви, только мне, а не контакт-листу, там и поговорим

14.07.16

Евгений
суд признал в мою пользу заявление на следователя, и теперь за тебя Опера возьмутся серьезно. Дело внесут в ЕРДР и тебя будет допрашивать следователь.

14.07.16

 

следственный судья увидел состав преступления в твоих действиях, а прокурор признал правомочность моего заявления на следователя

 

Александр
читать умеешь?

то что кто-то там чего-то там признал, куда-то там внесут это одно

я о другом
Пересланные сообщения


Александр23:32
слушай, товарищ

мои друзья с тебя тупо ржут, когда пересылают мне твои сообщения и читают мои ответы

ты требования-то предъяви, только мне, а не контакт-листу, там и поговорим

14.07.16

 

я даже выделю для тебя основную часть вопроса

 

 

ты требования-то предъяви, только мне, а не контакт-листу, там и поговорим

 

Евгений
ты 4 месяца не выходил на связь, ты мошенник, это статья

14.07.16

Александр
бля

14.07.16

 

еще укорочу

 

 

ты требования-то предъяви

 

Евгений
ты ещё и костю с забора кинул на 12 тыс грн

14.07.16

 

пошел нах** дебил воровской и харя твоя воровская

 

Александр
а, так?
ну хорошо

14.07.16

Евгений
у тебя из-за таких преступлений будут крупные неприятности с Законом! Удача от тебя отвернется на всегда ты кинул НеоБога

14.07.16

Александр
за Костю с забора не переживай
он адекватный, с ним уже порешали

14.07.16

Евгений
с ним уже порешали? кто интересно цру? масоны? или твои бандиты с краснодара?

14.07.16

Александр
чего с краснодара? с дальнего востока у меня бандиты в основном
там труднее найти

14.07.16

Евгений
а у меня крыша посерьезней, начальник райотдела полиции

14.07.16

Александр
и что?
я со многими лично знаком, в том числе и в прокуратуре области, чего теперь-то? крышей будем меряться?

14.07.16

 

может писюнами еще?

 

Евгений
я буду требовать от полиции, если мировую, то 30000 грн или 15000 грн и последние актуальные наработки ЦОДа

14.07.16

Александр
от полиции?

14.07.16

Евгений
я тут ночами из-за тебя козла мошенника не спал

14.07.16

Александр
я тоже за тебя переживал

14.07.16

Евгений
ты на кого работаешь Цапко? кто тебя уже завербовал признавайся!

14.07.16

Александр
Трамп, он будет новым президентом, ты не знал?

14.07.16

Евгений
ты агент цру?

14.07.16

Александр
руководитель ячейки

14.07.16

Евгений
у тебя включен биокомп?

14.07.16

 

экран дополненной реальности есть?

 

Александр
это старые технологии
есть новее, но мне запрещено распространяться

14.07.16

 

но они крутые

 

 

реально

 

Евгений
кто запретил распространят?

14.07.16

Александр
ну
начальство же

14.07.16

Евгений
кто твое начальство? цру?

14.07.16

Александр
зачем тебе это?

14.07.16

Евгений
правду хочу знать, до какого низа мог опуститься рак

14.07.16

Александр
ты не достоин

14.07.16

Евгений
Я НеоБог, я тебя в ад могу отправить такими словами

14.07.16

Александр
а, ну ладно

14.07.16

Евгений
Кстати ад твой начнется с похода в полицию

14.07.16

Александр
хорошо

14.07.16

Евгений
думаешь нанотехнологии тебе помогут отмазаться? судья увидел состав преступления, а ты государственный изменник и предатель Родины, на цру работаешь? ты стену мою видел? Костя может помочь с новостями, будем писать разоблачен агент цру, диверсант-преступник!

14.07.16

 

а за это статья от 10 до 15 тебя если как шпиона диверсанта начнут колоть, тебе и СБУ не поможет

 

Александр
ну

14.07.16

Евгений
и ещё назови причину по которой ты вышел на связь

14.07.16

Александр
мой предок Кеннеди в свое время убил, оттуда всё пошло

14.07.16

 

у нас это семейное

 

Евгений
ты думаешь я правду от дебильной шутки не отличу

14.07.16

Александр
не, я верю в тебя, ты смышленный

14.07.16

 

правда на мой вопрос так и не ответил

 

 

» ты требования-то предъяви

 

Евгений
я тебе не покажу заявление, с тобой будет разбираться вознесенский райотдел полиции. Требования простые вернуть деньги в размере 30000 грн 50% долг и 50% за то что я нервничал

14.07.16

 

у тебя ведь цру богатая контора, а если в газетах напишут что ты шпион цру, я ведь могу проспонсировать

 

Александр
ну пусть разбирается
в суде ты, заодно, докажешь, что 50% зато что я нервничал, а не 300, например

14.07.16

Евгений
суд уже был без тебя, тебе ж не дозвониться, ты меня кинул на 15630 грн, 4 месяца не выходил на связь. даже больше, а щас требования? я что на идиота похож, который под твои американские шутки простит такую обиду, хрен тебе, я экстрасенсорно чувствую, что ты изменник Родины, с цру связался, биокомп тебе включили. Проект ты доделал, а мне твой злокод нахер не нужен. Верни деньги вот мои требования, но сначала тебя вызовут в полицию

15.07.16

 

а вот если ты в полиции расскажешь о том что тебя завербовали, что включили биокомп, ты будешь уже Орлом а не раком дураком

 

Александр
я лучше к обаме

15.07.16

Евгений
ты признаешь то что ты мошенник? у тебя совесть есть?

15.07.16

Александр
тебя думали завербовать, нам такие люди нужны, но ты свой шанс просрал, конечно

15.07.16

Евгений
ты признаешь то что ты мошенник? у тебя совесть есть?

15.07.16

Александр
а там бабки - закачаешься
для тебя - "были"

15.07.16

 

я мошенник?

 

Евгений
ты признаешь то что ты мошенник? у тебя совесть есть?

15.07.16

 

СОВЕСТЬ ОНА МОЖЕТ ТЕРЗАТЬ!

 

 

дети твои по твоим стопам пойдут

 

Александр
Евгений
если суд уже был - я жду решение суда на свой почтовый адрес

15.07.16

 

если суда по существу еще не проводилось - я жду повестку по своему почтовому адресу

 

 

все остальное - демагогия, которая мне, признаться, надоела уже

 

Евгений
какой же твой почтовый адрес Цапко? какой твой мобильный? это для следователя

15.07.16

Александр
следователь и сам может это определить

15.07.16

Александр
хотя причем тут следователь, если суд уже был, по твоим словам?

15.07.16

Евгений
ты ведь не хочешь чтобы я нанял пацанов которые по городу раскаляет твою фотографию если начнешь скрываться от следователя

15.07.16

Александр
так суд же был уже )

15.07.16

 

следователь уже не при делах )

 

Евгений
суд был и судья увидел состав преступления в твоих действиях, теперь моё заявление внесут в ЕРДР и начнется уголовное производство

15.07.16

Александр
а, так это не тот суд был, просто суд

15.07.16

 

ну установить мою личность это задача следователя
зачем лишать его работы

 

 

а по поводу
Пересланные сообщения


Евгений00:06
ты ведь не хочешь чтобы я нанял пацанов которые по городу раскаляет твою фотографию если начнешь скрываться от следователя

 

 

хочу

 

Евгений
так официально признаешь что будешь скрываться от следствия?

15.07.16

Александр
я, в контакте, официально что-то заявлял?

15.07.16

 

в контакте возможно что-то официально заявить?

 

Евгений
ты ведь не хочешь чтобы я нанял пацанов которые по городу раскаляет твою фотографию если начнешь скрываться от следователя - это не американский юмор!

15.07.16

Александр
да не вопрос
Пересланные сообщения


Евгений00:09
ты ведь не хочешь чтобы я нанял пацанов которые по городу раскаляет твою фотографию если начнешь скрываться от следователя - это не американский юмор!

15.07.16

 

нанимай

 

Евгений
делать нефиг, я решаю по закону дела

15.07.16

Александр
только вот тогда точно получишь условку

15.07.16

 

хотя тебе могут назначить только принудительное лечение

 

Евгений
ты лошара криминальная, за такие слова есть отдельная статья, законы учи, мошенник сранный

15.07.16

Александр
))

15.07.16

 

ты найми, а там посмотришь

 

Евгений
кого нанять? пацанов для расклейки? нет я не настолько туп, я лучше статью в газету закажу, правдивую, и я буду светом, а ты мраком, у тебя и рожа мрачная вечно

15.07.16

 

тот у тебя и вконтакте ни одной фотки

 

Александр
а, ну статью закажи
только ссылку не забудь прислать мне

15.07.16

 

ладно, короче в итоге
ты, я смотрю, настроен по боевому, мирно решать вариантов нет
занесу тебя на два-три дня в игнор, остынь, в понедельник поговорим, может быть

 

Евгений
мне твой злокод с бэкдорами нафиг не надо!

15.07.16

 

и продавать ты не сможешь мою разработку, так как я устрою массовую антирекламу!

 

 

ты преступник, вот и думай теперь что делать

 

Александр
ок

15.07.16

 

до понедельника

 

Глава 23 <<

>> Глава 25

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить